Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Postavy
Postavy
 
 
Homer Jay Simpson

Vážně je nutné ho představovat? Homer je 36ti letý jaderný technik, který se ze všeho nejvíce bojí pavoků. Miluje dobré jídlo - mezi nejoblíbenější patří americká kobliha (donut), slanina, jídlo z fast-foodů a k snídani má nejraději smažené vepřové kuře :). Jeho hloupost byla vysvětlena Simpsonovským (mužským) DNA a v jednom díle dokonce tím, že podle rentgenu zjistili, že má v hlavě zaraženou pastelku.

   Marjorie Simpsonová

Marge je Homerova manželka s velmi výraznými a modře nabarvenými vlasy a je o dva roky mladší něž Homer. I když je nezaměstaná, velkou práci má doma, kde toho musí přetrpět mnoho. V minulosti však byla učitelkou, policejní strážnicí, makléřkou nebo dokonce byla chvíli i servírkou. Než se provdala, její příjmení bylo "Bouvierová".

   Bartholomew Jo-Jo Simpson

Bart je pravý desetiletý rošťák - dokonce i sprejer s přezdívkou "El Barto", kterého nejvíce nenávidí Levák Bob. Mezi jeho zájmy patří jěždění na skateboardu, falešné telefonáty k Vočkovi a sledování televize. Vzorem je pro něj Šáša Krusty, kterému již nesčetněkrát pomohl. Co se kamarádu týče, často po svém boku má brýlatého Milhouse.

   Líza Simpsonová

Líza je vysoce inteligentní dcerou Homera a Marge. Přísně dodržuje vegetariánství a bojuje za práva zvířat i za životní prostředí. Vyznává buddhismus a kvůli své víře již měla četné problémy. Je to vzorná žákyně, která by pro výborné známky udělala cokoli. A právě slovem cokoli se dají chápat i malé podvody, kterých je i Líza někdy schopná. Je suverénně nejchytřejší z rodiny a patří i k nejinteligentnějším lidem ve Springfieldu. Její láskou je saxofon. Hraje ve školním orchestru a díky tomuto koníčku se seznámila s jazzmanem Martym Krvavou Dásní, jehož smrt ji úplně odrovnala.Za svých osm let života se seznámila s mnohými chlapci. Chodila třeba s Ralphem Wiggumem nebo Nelsonem Muntzem. Zamilovala se i v epizodě Trilogie omylů nebo ve filmu do irského přistěhovalce jménem Colin. Její mužští příbuzní ji dokážou leckdy pěkně naštvat a dokonce už i utekla z domu. Když se rozesmutní, často ji uslyšíte říkat ,,Kdyby mne někdo hledal, budu ve svém pokoji”.

   Maggie Simpsonová

Posledním členem rodiny Simpsonových je právě roční Maggie. Zatím jen řekla "Táta" a "Bude dvojka?". Ráda poslouchá hudbu od Roofiho. Nesnáší Geralda - dítě s výrazným obočím. Proč? To v seriálu nebylo ještě vysvětleno.

   Apu Nahasapímapetilon

Apu je čtyřicetiletý indický přistěhovalec (později získal americké občanství), který ve Springfieldu pracuje v obchodě jménem Kwik-E-Mart. S manželkou Manjulou, které byl v jedné epizodě nevěrný, má neuvěřitelných osm dětí (Sashi, Anoop, Gheet, Nabendu, Uma, Poonam, Sandeep, Priya). Ve svém krámě byl při loupežném přepadení také již několikrát postřelen, ale jak on říká: "Každá kulka je jako čestné vyznamenání".

   Abe Simpson

Děda Simpson je senilní stařík a otec tří dětí (Homera, Herberta a Abbie). Do jeho paměti se vryly snad všechny události z jeho mládí i následujícího života, a tyto zážitky s oblibou vypráví svým bližním. Dokáže však znudit a uspat kromě ostatních i sám sebe. Bojoval v různých válkách a procestoval mnoho světových lokalit.Je plešatý, jeho obličej pokrývají vrásky a na nose mu sedí brýle. Každý správný fanoušek si pamatuje scénu z filmu, kdy v kostele předpověděl zkázu, kterou způsobí Homer. Abeovy hlášky jsou unikátní, často je k smíchu jeho zapomnětlivost a tlachání s přáteli z domova důchodců. Tam ho strčil Homer, protože pro něj byl v domě jen přítěží.Abe má (ne)štěští na vztahy. Seznámil se například s ženou jménem Bea, která však zemřela, nebo se Zeldou, které však šlo jen o to, jaké má auto. Jednou se pustil do vztahu i s Margeinou matkou Jacqueline.

   Vočko Szyslak

Vočko Szyslak je vzhledem odpudivý barman hospody "U Vočka", který vystudoval Swigmorevskou univerzitu. Vášnivě miluje Marge a vždy, když ta se s Homerem pohádá, Vočko přicupitá a pokouší se dostat šanci. Když se mu nelíbí, jak se u někdo zle chová, vytáhne svou oblíbenou brokovnici a začne vyhrožovat. Nesnáší když mu někdo zavolá a shání se po lidech jako jsou: Jsem Bejk, Olí ZnuSiNudle, Vilém Rouši a další.

   Ned Flanders

Ned je Homerův soused, který miluje slušnost, víru v Boha a Springfieldský kostel, do kterého chodí každou neděli. Má zesnulou manželku Maude a dva syny - Roda a Todda. Živí se jako prodavač v Levóriu, kde prodává věci pouze pro leváky. Když se zjistilo, že mu je už neuvěřitelných 60 let, přišlo se také na to, že si nikdy neužil pořádnou zábavu. Proto se v jedné epizodě s Homerem vydal na cestu do Las Vegas, aby si projednou něco užil. V opilosti se tam oženil a spolu s ním i Homer. Své nové manželky však brzy opustili.

   Charles Montgomery Burns

CM Burns je velice starý majitel springfieldské jaderné elektrárny. Je strašně lakomý a ostatní lidé jsou mu úplně u zadku. Nesnáší děti a jeho nenávist ke všem je mu opětována. K Homerovi byl například štědrý jen proto, že si myslel, že je to knedlíček. Monty chodí obvykle v zeleném obleku a kalhotách. V seznamu jeho chorob byste mohli listovat delší dobu, pan Burns je tedy křehký jako malé dítě. Může ho odnést vítr, může být poražen mravencem, nedokáže otevřít čínské "štěstíčko", neunese dopis, zubní pasta je těžší než on sám. Neobejde se bez svého pobočníka Waylona Smitherse, který mu obstarává všechny důležité potřeby. Montyho poznávací znak je sepnout ruce a říci: ,,Znaměnitě!”

   Julius Dlaha

Julius Dlaha je doktor, který se zasměje skoro každé větě, kterou povíte. Miluje peníze a pacienty, kteří nezaplatí z nemocnice nepustí, dokud se neprokáží alespoň nějakým pojištěním. V Americe ho mluví Harry Shearer a u nás Bohuslav Kalva. Zajímavostí je, že v originální verzi se jmenuje Dr. Julius Hibbert.

   Šáša Krusty

Šáša Krusty je ten, kdo baví springfieldské děti ve své show. Nebojí se tu všelijak ztrapnit svého kolegu Leváka Mela a také má v oblibě předvádět různé grimasy. Krustyho otec je Žid, stejně jako on sám. Má také dceru Sophii. Šáša se nebrání různým omamným látkám a má rád zapalování cigaret penězi. Přebýval jednu dobu u Simpsonových, což potěšilo Barta, neboť je jeho zarytým fandou. Jeho klasická hláška je ,,Hey Hey!” Když ji vyřkne, všechny děti se popadají za břicho (většinou). Krusty má svůj fast food Šáša Burger, kterému taky dělá reklamu. Po natočení propagace však svoje sendviče bez otálení vyplivne.

   Milhouse Van Houten

Milhouse je nejlepší Bartův kamarád, který má modré vlasy a červené brýle. Svých rozvedených rodičů (Kirka a Luan) je jediným dítětem. I když mu je deset, je velmi slabý a počůrává se. I přes své odpudivé vlastnosti se však snaží sbalit Lízu.

   Clancy Wiggum

Šerif Wiggum je obézní hlava springfieldské policie, která "dává pozor" na pořádek. Nejradši je však zalezlý u sebe v kanceláři na policejní stanici, kde sleduje televizi a upíjí kafe. Mezi jeho pomocníky (strážníky) patří Eddie a Lou.

   Jeff Albertson

Jeff "komiksák" Albertson je tlustý samotářský sběratel komiksů, baseballových kartiček a divák všech různých seriálů a filmů. Často ho můžete vidět v jeho obchodě Android´s Dungeon, kde zmíněné komiksy prodává. Některé ale za neuvěřitelně přehnanou cenu.

   Kent Brockman

Právě od Kenta Brockmana, moderátora zpravodajství Kanálu 6, se lidé Springfieldu dozvídají ty nejžhavější novinky nejen z města. Do svého pořadu SMARTLINE si vždy pozve nějakou osobu, kolem které se točí nějaká nová kauza. Kent je alkoholik, který má spoustu peněz a mnohdy i „nevymáchanou hubu“. Stal se mj. už devátým člověkem, který přebýval v domě Simpsonových. Jeho největší nepřítel je Arnie Pie, se kterým se mnohdy pohádá i během přímého přenosu.
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek